tel. 48 360 17 33 email: interdental@interdental.radom.pl

Kosmetyka pielęgnacyjnaNOWOŚĆ! KRIOLIPOLIZA

CO TO JEST KRIOLIPOLIZA?

 

Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tluszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu jest redukcja tkanki tłusczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie , nerwy.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg nie wymagania robienia żadnych badań ani żadnych przygotowań. Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Aplikator jest próżniowy i zasysa tkankę. Dzięki aplikatorowi zostaje pobrane ciepło z komórek, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych aby spowodować ich obumarcie. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej (pod warstwą właściwą) to głównie komórki bogate w nasycone kwasy tłuszczowe szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. Z drugiej strony sąsiadujące z nimi naczynia krwionośne, nerwy obwodowe, melanocyty, fibroblasty czy komórki o niskiej zawartości tłuszczu są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie czynnika chłodzącego. Dzięki tej różnicy temperatur możliwe jest pewne usuwanie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z oraganizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

  • pacjenci z wszczepionym sprzętem medycznym takim jak: stymulatory serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG
  • choroby wątrobowe
  • ciąża
  • choroba Raynauda
  • ostra pokrzywka pod wpływem zimna
  • zaawansowana cukrzyca u osób starszych 
  • krioglobulinemia
  • hipoproteinemia

EFEKTY PO ZABIEGU:

Rezulaty nie są widoczne od razu. Trzeba czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy aby organizm pozbył się uszkodzonych podczas zabiegu komórek tłuszczowych. Są one usuwane z ciała powoli, w trakcie procesu metabolicznego organizmu, tak samo jak tłuszcze pochodzące z pożywienia. Częstotliwość wykonywania zabiegów z serii - z uwagi na to, iż rezultaty widoczne są dopiero po ok. 3 tygodniach od zabiegu, kolejny zabieg na ten sam obszar można wykonać nie wcześniej niż  po upływie 4 tygodni od zabiegu poprzedzającego. Dopiero po czterech miesiącach można oglądać finalny efekt. Można stracić do 40% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi. Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale by w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej serii. 

Cennik

Sprawdź nasze ceny i zobacz czemu warto nas odwiedzić

więcej

Galeria zdjęć

Zobacz zdjęcia naszego salony, ciekawych wydarzeń i przeprowadzanych zabiegów.

więcej

Promocje

Sprawdź nasze promocje i znajdź cos dla siebie.

więcej

Kontakt z nami

Cosmea Instytut Urody
ul. Wierzbicka 26/44 klatka III (I piętro)
26-600 Radom

tel.: 506 507 236

więcej

copyright © 2015 www.cosmea.radom.pl

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl